Gazeta Globale

ShowBiz

Nora i kall meshkujt e Ferizajt, u del përpara veç me...

Nora Istrefi ka mahnitur me performancën e saj në qytetin e Ferizajt. Në një video të bërë nga “Indeksonline”, Istrefi shihet teksa argëton me...

Shëndetësi

Heqin qafe puçrrat në fytyre dhe përhapja e urdhjave për 24...

Nëse keni një problem me herpes ose puçrrat në fytyre, ja nje menyre natyrale shpëtoni prej tyre. Merrni një copëz hudhëre, e preni imët dhe vendoseni drejtpërdrejt në shpërthimin e puçrrave. Lejoni të qëndrojë për 10 minuta, pastaj e lani me ujë të nxehtë. Këtë procedurë përsërisë 5 herë. Për 12 orë puçrrat do të zhduken, nëse është një infeksion …

Lamtumirë Milan, Donnarumma në Premierligë (Foto)

Gianluigi Donnarumma mund të transferohet në Manchester United gjatë verës, shkruan Daily Mirror, përcjell Express. Shumë skuadra kanë shfaqur interesim për portierin e Milanit, por sipas Daily Mirror, Manchester Untied është favorit për ta transferuar italianin. Donnarumma shihet nga Jose Mouinho si zëvendësues ideal i David de Gea, i cili gjatë verës pritet t’i bashkohet […]