Shtëpi Video ​Humbja e Klitschkos kundër Furyt nuk ishte asgjë, shikojeni atë kundër Brewster...

​Humbja e Klitschkos kundër Furyt nuk ishte asgjë, shikojeni atë kundër Brewster (Video)

Shperndaje në Facebook.


Vladimir Klitschko mbrëmë e dorëzoj titullin e kampionit të botës pas 9 vitesh, pasi u mposht nga Tyson Fury.
Boksieri ukrainas, Vladimir Klitschko u rrah keq mbrëmë nga britaniku Tyson Fury, duke humbur kështu titullin e kampionit në kategorinë e rëndë.

Por, kjo humbje nuk është asgjë në krahasim të atë të disa viteve më parë të Lemon Brewster, i cili e kishte nokautuar keq ukrainasin.

Klitschko ishte mposhtur në raundin e pestë dhe për më shumë, pas nokautit, ai nuk ka mundur as të qëndroj në këmbë dhe është dashur të reagoj mjeku i skuadrës.

Shikojeni videon e maçit Klitschko – Brewster.
klikli