Shtëpi Shëndetësi 2 gota në ditë nga kjo përzierje djeg yndyrën rreth këtij organi...

2 gota në ditë nga kjo përzierje djeg yndyrën rreth këtij organi të rëndësishëm

Shperndaje në Facebook.

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishëm të trupit të njeriut. Yndyra e akumuluar rreth mëlçisë bëhet shkak i shumë problemeve shëndetësore. Por, ka një mënyrë fantastike për të djegur yndyrën e veshur në mëlçi pa pasur nevojë të shkoni te mjeku apo të përdorni medikamente që kushtojnë.

Kjo recetë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit janë tërësisht natyralë.

Përbërësit:

25 gram selino

125 gram lakra

1 limon

10 gram gjethe mente

1 copë xhenxhefil 2 centimetër

500 ml ujë

250 gram dardha

Përgatitja:

Pastroni përbërësit dhe prejini në copa të vogla. Vendosini në një blender dhe lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni më pas në një enë të pastër.

Rekomandohet të përdoret 2 herë në ditë: një gotë në mëngjes para se të hani dhe një gotë në mbrëmje para se të flini gjumë.

Përdoreni rregullisht këtë ilaç natyral në mënyrë që të mos keni asnjë shqetësim shëndetësor lidhur me mëlçinë.