Shtëpi Shëndetësi 7 në 1 – limonadë xhenxhefili: Pije për detoks më të mirë...

7 në 1 – limonadë xhenxhefili: Pije për detoks më të mirë dhe shpejtim të metabolizmit

Shperndaje në Facebook.

7 aleatë detoksi në një pije! Ja si ta bëni përzierjen të mirë për detoksifikim dhe humbje të kilogramëve…

Është e njohur që limoni dhe xhenxhefili janë aleatët kryesorë për mbrojtjen e shëndetit dhe detoksifkimin e organizmit, mirëpo kur këtij kombinimi i shtoni edhe këta artikuj do të kini përzierjen çudibërëse.

Kjo pije shëruese përshpejton metabolizmin, eliminon toksina nga trupi juaj dhe ju jep energji.

Ja si ta bëni vetë këtë pije!

Pritni 2 tufa selino dhe qitni në blender, shtoni edhe gjysmë kastraveci të prerë në rrathë, shtoni edhe xhenxhefilin e prerë në madhësi prej rreth 15 centimetrash, gjysmë filxhani majdanoz të grirë, gjysmë limoni, një mollë të gjelbër të ndarë në pjesë dhe 2 filxhanë spinaq.

Të gjithë përbërësit përzieni në blender dhe detoks-pija juaj është e gatshme.

Pini këtë pije çdo ditë, ndërkaq trupin do ta kënaqni me vitamina dhe detoks perfekt