Shtëpi Video A e dini djali i kujt është “Spinoza” i serialit “Çka ka...

A e dini djali i kujt është “Spinoza” i serialit “Çka ka shpija”? (Foto)

Shperndaje në Facebook.


A e keni ditur se aktori simpatik i serialit “Çka ka shpija”, Orik Morina i njohur me emrin artistik “Spinoza” është djali i një artisti?!
Babai i Orikut është Adrian Morina, i cili njihet poashtu si një aktor i talentuar dhe i suksesshëm andaj edhe djali i tij s’ka si të mos i ngjajë,shkruan Magazina.al

Adrian Morina ka luajtur para ca vitesh tek “3 Gjermanët e Trash” në rolin e “Hekuranit” së bashku më aktorin e njohur Naser Rafunen “Ganiun”.
Sot edhe djali i tij luan përkrah kolegut të babait në serialin vendor “Çka ka shpija” që transmetohet në televizionin publik RTK.
Përveç profesionit të njëjtë babë e bir kanë edhe diçka të përbashkët, që të dy e adhurojnë futbollin dhe ekipin londinez Chelsea.

Prindërit e Orikut kanë edhe një vajzë në moshë me të vogël se djali, se a do i ndjek hapat e babait dhe vëllait mbetet të shihet në të ardhmen.
a1

a2