Shtëpi Autoret Postime nga Gazeta

Gazeta

18157 POSTIME 0 Komentet

Keni menduar që Hazall është vetëm aktore? Ja profesioni tjetër që...

Alina Boz është njëra prej fytyrave më të famshme në gjithë Turqinë. Në një moshë të re ajo arriti të kap majat e karrierës. Hazall...

Rrefen Vajza Shqiptare… ZEZAKU ME KNAQI me S…

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri...

Kjo është gjëja që një femër s’duhet të bëjë kurrë sipas...

Të depilohesh në zonat intime është kategorikisht e ndaluar nga gjinekologët, por fermat asnjëherë nuk e kanë dëgjuar këtë këshillë. Sipas një studimi të vitit...

Ja sa seks duhet të bëni… sipas moshës që keni

Është një pyetje që ia bëjmë vazhdimisht vetes. Sa seks duhet të bëjmë? Epo sipas ekspertëve, ky numër varet nga disa faktorë si mosha, shëndeti, dëshira...

Mjekët japin alarmin: Mos e hani këtë ushqim, formon krimba në...

Shumica e njerëzve konsumojnë të njëjtat ushqime ditë për ditë. Kjo nuk do të thotë se është diçka e shëndetshme. Kur e konsumoni këtë...

Këto janë simptomat e kësaj sëmundje të tmerrshme: Nëse i vëreni,...

Sindromi policistik ovarian ndikon gratë gjatë viteve të tyre riprodhuese dhe shfaqet si rezultat i çrregullimeve hormonale. Shpesh, por jo gjithmonë, cistat formohen pikërisht në...

Kur Andrra Destani qëndronte në qafë të sheikut arab

Shpesh vendet e Lindjes i bëjnë vizitorët e tyre ithtar të kulturës e veshjes karakteristike që ata kanë ruajtur me shekuj të tërë, përcjell...

I sjellin xhaketë nga Italia, djali nga Tirana ngel pa fjalë...

Thuajse çdokush nga ne është i informuar që në Shqipëri ka pafund masoneri këpucësh dhe rrobash që firmat italiane i kanë hapur në vendin...

Ulërimat dhe rënkimet e çiftit lënë pa gjumë banorët e pallatit

Një ngjarje disi jo normale është filmuar nga disa banorë në Tiranë, pranë zonës së Medresesë. Një çift me sa duket mjaft pasionant ishin duke...

Si dënohen përdhunuesit në vende të ndryshme? Do tmerroheni pasi t’i...

Pasi studenti amerikan Brock Turner, u dënua për përdhunim vetëm 6 muaj në burg, shoqëria u alarmua. Shumë mendonin se djali pësoi një bindje të...