Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

12703 POSTIME 0 Komentet

Zyrtare: Juventus ndërron logon (Foto)

Juventus ka vendosur që të ndryshoj logon e skuadrës Skuadra e Juventusit gjatë një ceremonie të mbajtur sonte ka vendosur që të ndryshojë logon e skuadrës. Ata i kanë bërë një dizajn të ri, që është shumë i ndryshëm nga ai i kaluari, ani pse ende ka ngjyrat klasike bardh e zi. /Express/

Barazim në Torino, Milan e riktheu rezultatin në mënyrë spektakolare

Torino dhe Milan kanë zhvilluar ndeshjen e fundit të xhiros së 20-të në Serie A, ndeshja e cila u mbyll me rezultat të barabartë 2:2. Pjesa e parë i takoi tërsisht Torinos, pasi shënoi dy gola ekspres përmes Belotti dhe Benasi, kurse pjesa e dytë ishte spektalore nga Milan, pasi lojtarët e Montellas shënuan dy […]

Si e braktisi Inva Mula, Pirro Çakon, për biznesmenin nga Kosova?...

Sopranoja e njohur shqiptare, Inva Mula pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Pirro Çako, njohu bashkëshortin e saj të tanishëm, biznesmenin kosovar që jeton e punon në Slloveni, Hetem Ramadani, shkruan “Kosovarja”. Historia e dashurisë – që thuhet të ketë nisur në 2008-ën – do të bekohej nga një vajzë e vogël, e lindur në 2012-ën, që […]

Zyrtare: Juventusi ndryshon logon (Foto)

Juventusi ka ndryshuar logon e klubit që do të përdoret nga korriku i vitit 2017. Presidenti i klubit, Andrea Agnelli, e ka zbuluar llogo e re të Juventusit në një mbrëmje festive. Sipas të parit të Juvenusit kjo logo është simbol i jetës me klubin. “Kjo logo e re është një simbol i mënyrës së […]

Bayern Munchen përzihet në “pazarin” e gjigantëve italian

Mesfushori fantastik italiane, Marco Verratti kërkohet më të madhe nga Inter dhe Juventus, por është Bayern Munchen ai që e ka shënuar me prepotencë emrin e tij, në listën e kandidaturave për futbollistin e Paris Saint Germain, me kërkesën e Carlo Ancelottit, i cili ka punuar edhe më parë me mesfushorin italian, pikërisht në periudhën […]

Rita Ora ndez rrjetet sociale, zhvishet në Snapchat (Foto)

Ylli i muzikës, Rita Ora, po përkujdeset që të jetë në qendër të vëmendjes me imazhe të ndryshme. Ajo ka publikuar një fotografi seksi në Snapchat, derisa veshur mbante një palë të brendshme ngjyrë të kuqe. 26- vjeçarja me anë të kësaj paraqitje ka treguar format e trupit të saj, shkruan Indeksonline. Kujtojmë se Rita […]

Fatmir Sejdiu: Unë e Isa Mustafa kurrë s’kemi qenë miq

Ish-presidenti i Kosovës, njëherësh ish-kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka folur për partinë e tij, duke thënë se në LDK kanë ndodhur zhvillime të çuditshme. “Njerëzit që sot e udhëheqin e kanë larguar atë nga filozofia e saj”, ka thënë Sejdiu në emisionin “Natën” në RTK, duke thumbuar kështu kreun aktual të […]

Bëra seks me vjehrrin, nuk e dija se…

Një vajzë ndodhet përballë një ‘belaje’ të vërtetë… Ajo shkoi të njihej me prindërit e të dashurit por aty kuptoi se, ata ishin çifti me të cilin ajo kishte bërë seks kohë më parë. Ja çfarë i shkruan vajza psikologes së “The Sun”: Letra e vajzës “E dashur psikologe… Kur takova prindërit e të dashurit tim kuptova se ata ishin …

Avokatja shqiptare që “çmendi” komentuesit video mbi krevat: Nuk shikoj ëndrra...

Ajo është një juriste në profesion, por që pëlqen gjithmonë të provokojë me fotografitë që i bën. Bëhet fjalë për Redona Koçin, e cila ka qenë e ftuar në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës. Ëndrra më seksi për të: “Nuk shikoj ëndrra me seks, sepse i bëj në realitet”. Midis seksit të fortë dhe të butë, ajo zgjedh momentin për …

Takoi ujkun e madh në pyll, çfarë ndodhi më pas do...

Kur kjo femër pa një ujk të madh duke qëndruar vetëm në borë, ajo bëri atë që shumica prej nesh ndoshta nuk do të guxonim ta bënim. Doli se ky ujk i do shumë njerëzit dhe i pëlqen që të përqafohet me femra më shumë sesa me meshkuj. Duket se ujku doli të jetë një anëtar i Qendrës së Kafshëve …

Deputetes gjermane ia përplasin tortën në fytyrë (VIDEO)

Një deputete gjermane është goditur me tortë në fytyre, në shenjë proteste për qëndrimin e saj rreth refugjatëve. Sahra Wagenknecht është goditur në kongresin e të majtëve në Magdeburg. Ajo më herët kishte thënë se Gjermania duhet që të vë një limit të numrit të refugjatëve të cilët i pranon. Ajo është politikania e dytë që sulmohet për qëndrimin e […]