Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

23484 POSTIME 0 Komentet

Niseni sot dietën braziliane dhe humbisni 12 kg në 1 muaj!...

Dieta braziliane është trendi i fundit dhe është bërë e njohur për shkak se jep rezultate premtuese. Dietat e shpejta që mund të keni provuar kanë qenë të rrepta dhe me efekte negativ në shëndet. Por ky plan ushqimor i përbërë nga perime dhe fruta është i dobishëm për shëndetin e përgjithshëm. Ju mund ta përsërisni planin ushqimor për dy …

Si të mbetesh dhe mos të mbetesh shtatzënë?

Me shume se gjysma e grave ne moshen e riprodhinit nuk jante te sigurta se ne cilat dite te muajit jane me pjellore dhe 98% e tyre nuk e dine sa dite zgjat kjo periudhe. Ne pjellorine e nje femre ndikojne faktore te ndryshem. Kryesorja eshte mosha, por gjithashtu edhe stresi, luhatjet e peshes ose …

Autobusin e vjetër e shndërruan në shtëpi banimi – rezultati është...

Mira dhe Jeremy Thompson, para disa vitesh kishin blerë një autobus që përdorej për transportimin e nxënësve dhe kishin vendosur që atë të shndërrojnë në një shtëpi të vogël.Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, shtëpia e tyre e vogël, me rrota, ka një tualet shumë funksional.Thuhet se ky dizajn i vogël i shtëpisë ka …

Kroasantë me vezë dhe djathë

Keni provuar t’i përgatisni kroasantët ndryshe nga receta e zakonshme? Gatuajini me vezë dhe djathë dhe do të provoni thjesht një shije të mrekullueshme. Përbërësit: 8 minikroasantë 4 vezë 1 lugë gjelle vaj ulliri 120 gram proshutë 4 feta djathë cedar Kripë Përgatitja: Vendosni një tigan me vajin e ullirit në zjarr. Shtoni vezët dhe përziejini derisa mirë. Hidhni kripë …

Sekretet e gjysheve për ta përdorur sapunin përveç larjes së rrobave:...

Sapuni i rrobave jo vetëm shërben për të larë rrobat, por përbërësit e një sapuni neutral që e përdorim çdo ditë janë të shumta. Ajo ka shumë vlerë kur përdoret për lëkurën. Insekticid: Zieni ujë së bashku me sapunin e rrobave. Lëreni të ftohet dhe hidheni në një shishe me spërkatës. Pastaj, hidheni mbi të gjitha bimët tuaj. Riparimi i …

Sekreti për të zhdukur njollat kafe dhe rrudhat në 5 ditë...

Njollat kafe dhe rrudhat janë problemet kryesore që lidhen më së shumti me çështjen estetike. Fytyra ka nevojë të marrë ajër dhe poret të ndjehen të lira pa make up apo kremra të tjerë. Trajtimet natyrale janë shumë efektive dhe nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor në fytyrë. Në artikullin e mëposhtëm do t’ju njohim me një maskë fantastike për lëkurën …

Riktheni ngjyrën dhe shkëlqimin e flokëve vetëm me 1 përbërës

Flokë të thatë, të ç’ngjyrosur dhe aspak të shëndetshëm? Është një problem i përbashkët për shumë femra. Kjo i bën shpesh ato të kenë më me pak besim tek vetja. Trajtimet me produkte kozmetike dhe bojëra jo gjithmonë janë të efektshme. Për më tepër, mund të bëhen shkak i shfaqjes së problemeve të ndryshme, duke krijuar reaksion ose alergji. Por, …

Si të eleminoni rrudhat e ballit pa qenë nevoja të shpenzoni...

Shpesh eliminimi i rrudhave në ballë i atribuohet botoksit, por të jeni të sigurt se ky problem mund të luftohet edhe me mjete natyrale dhe mbi të gjitha në shtëpi. Shtoni shumë perime të gjelbra dhe antioksidantë në dietë. Bëni rregullisht palestër ose ecje të paktën gjysmë ore në ditë. Provojeni këtë stil jetese për një muaj. Do të vini …

Lamtumirë kollës dhe dhimbjes së fytit vetëm me këtë përzierje me...

Dimri lë pas shumë viroza që prekin të gjitha kategoritë e njerëzve, e veçanërisht fëmijët. Kollë, dhimbje dhe skuqje fyti, hundë të bllokuara dhe shumë simptoma të ngjashme shoqërojnë edhe ditët e ngrohta të pranverës. Kështu, ndjeni këputje, nuk hani dot për shkak të dhimbjes së fytit, temepraturës dhe shumë shqetësime të tjera të shkaktuara nga virozat. Por, ndonjëherë duhet …

Ky gabim i zakonshëm që bëni kur fusni rrobat në lavatriçe...

emperaturat e ulëta të lavatriçes zhvillojnë baktere edhe te rrobat e zakonshme kur lahen me peshqirët e kuzhinës dhe kjo mund të shkaktojnë infeksione në familje. Temperaturat e ulëta në programet ekonomike për larjen e rrobave, nuk janë të mjaftueshme për të vrarë bakteret, thekson një studim i Shoqatës britanike për higjienën. S Sipas tij, rreth 0.1 gr ose 10,000 …