Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

19803 POSTIME 0 Komentet

Eliminoni gushën dhe shtresat e yndyrës në qafë shpejt e përgjithmonë...

Përveç që do të zhduket gusha, do të zhduken edhe shtresat e yndyrës në qafë. Fjala është për disa ushtrime të lehta me të cilat gusha do të zhduket sikur kurrë të mos ketë qenë. Do të zhduket edhe yndyra e grumbulluar në qafë. Secilin ushtrim që mund ta shihni në video përsëriteni pesë deri në shtatë herë. Midis çdo …

Burri e tradhëtonte me shërbëtoren, papagalli e zbulon

Një burrë pothuajse ka përfunduar në burg, pasi papagalli e kishte zbuluar aferën e tij me shërbëtoren. Tradhëtia bashkëshortore në Kuvajt është e jashtëligjshme dhe kështu burri ka rrezikuar disa vite burg për këtë gjë. Kur gruaja kishte shkuar në shtëpi, papagalli kishte përsëritur disa fraza të cilat nuk i kishte dëgjuar më parë dhe me gjasë këto ishin frazat […]

Zbulohet vajza më e kërkuar në Durrës, adoleshentja që vrau vjehrrën...

Ashtu si Policia e Tiranës, edhe në Durrës është shpallur lista me emrat më të kërkuar. Ajo që të tërheqe vëmendjen është një vajzë, e cila sot është 36 vjeçe, por në atë kohë ka qenë adoleshente. Në listën e 21 personave shumë të kërkuar në qytetin e Durrësit janë edhe dy femra të shpallura nga policia në kërkim, por […]

DURRËS/ Vjehrra e kapi me dashnorin në shtrat, e vrasin me...

Në listën e 21 personave shumë të kërkuar në qytetin e Durrësit janë edhe dy femra të shpallura nga policia në kërkim. Njëra prej tyre të tërheq vëmendjen për monstruozitetin e krimit të kryer, moshën e njomë në të cilën është përfshirë në krim dhe faktin që ka mundur t’i shpëtojë drejtësisë për rreth 20 vjet. Bëhet fjalë për Ornela […]

Shtatë foto që testojnë inteligjencën tuaj

Se sa jeni inteligjentë, mund të testohet edhe përmes fotografive. Por, gjithmonë varet edhe disponimi juaj për t’u koncentruar në atë që shihni, në mënyrë që t’ia dilni mbanë. Koha është e limituar për të gjetur çfarë ka në njërën foto, që në tjetrën mungon. Kontrolloni sa jeni të saktë në gjetjen e gjërav

Punëtorët panë diçka duke lëvizur në baltë, nuk keni ide se...

Disa punëtorë që ishin duke punuar në një rrugë, kanë parë diçka duke lëvizur në baltë dhe kanë vendosur të shohin se për çfarë bëhet fjalë. Kur janë afruar e kanë parë se një dre i vogel kishte ngecur atje poshtë dhe me ndihmën e eskavatorit e kanë shpëtuar nga atje, Disa sekonda pasi del nga balta, dreri i vogël […]

Ia transferuan gabimisht 4.6 milionë dollarë në llogari, e pabesueshme çfarë...

Një 21-vjeçare është arrestuar në aeroportin e Sydneyt, duke u përpjekur të largohet nga vendi pasi shpenzoi miliona dollarë, që nuk i përkisnin Para katër vitesh, Christine Jiaxin Lee, i ra fati nga qielli. 21-vjeçares iu transferuan gabimisht në llogarinë bankare 4,6 milionë dollarë, shkruan shekulli. Sipas medieve ndërkombëtare, kompjuterët e bankës gabimisht i hodhën asaj shumën marramendëse. Por, Lee […]

Hiqini qimet përgjithmonë vetëm me hidrogjen, efektet janë të pabesueshme

EDHE KLEOPATRA KISHTE PËRDORUR DEPILIMIN ME DYLLË PËR TË HEQUR QIMET E PADËSHIRUARA. EDHE SOT E KËSAJ DITE, SHUMË JANË NË KËRKIM TË PËRGJIGJES PËR TË HEQUR QIMET NGA LËKURA E BUTË E FYTYRËS. Ekzistojnë mënyra të ndryshme natyrale për zgjedhjen e këtij problemit, raporton gazeta “Kosova sot” Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë femra po përdorin hidrogjen peroksid […]

Pacolli: Unë, djali që nuk kishte ç’të vishte në mbrëmjen e...

Behgjet Pacolli i është rikthyer kujtimeve të rinisë së hershme në Opinion duke rrëfyer vështirësitë që e kanë shoqëruar në fillimet e veta, përpara se të shndërrohej në një nga njerëzit më të rëndësishëm të Kosovës. Pacolli ka kujtuar momentin nga mbrëmja e tij e maturës kur nuk kishte veshjen e duhur si të gjithë bashkëmoshatarët e tij. “Unë nuk […]