Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

13074 POSTIME 0 Komentet

Kjo është historia më e sikletshme e seksit e të të...

Një përdoruese e Reddit ka ndarë me të tjerët historinë e saj të seksit në makinë që shkoi shumë keq. “I dashuri im gjithnjë ka dashur që unë t’i bëj seks oral kur ai i jep makinës. Kam qenë skeptike shpesh herë për t’ia plotësuar dëshirën për disa arsye. Për shembull nëse makina bie në ndonjë gropë unë mund t’i […]

Zyrtare: Ja sa do të mungoi Cristiano Ronaldo

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo është lënduar në finalen e Kampionatit Evropian ‘Francë 2016’. 31-vjeçari do të jetë jashtë fushave për disa javë edhe pse aktualisht po kryen pushimet e tij me familjen. Portugezi nuk do të jetë në finalen e Superkupës së Evropës ndaj Sevillës që Reali do ta luaj. Por sikur mos të mjaftonte …

‘Pokemon Go’, pas shumë futbollistëve, ka ‘infektuar’ edhe një shqiptar (Foto)

‘Pokemon Go’ ka marrë përmasa të mëdha të ‘infektimit’ te sportistët. Mania e lojës ‘Pokemon Go’ është përhapur në pjesë të ndryshme të botës, ku ethet e kësaj loje i kanë prekur të gjithë, nga futbollistët tek yjet amerikane. Video-loja e lansuar nga gjiganti i video-lojërave, Nintendo ka bërë për vete edhe shumë nga yjet, …

Granit Xhaka braktis Kosovën (Foto)

Kanë përfunduar pushimet për Granit Xhakën Kanë përfunduar pushimet për mesfushorin e ri të Arsenalit, Granit Xhakën, i cili momentalisht është duke fluturuar për në Londër. Xhaka është parë sot në aeroportin e Prishtinës së bashku me të dashurën tij Leonita Lekajn. Ai do t’i bashkohet skuadrës së Arsene Wenger në stërvitje gjatë kësaj jave. …

ALARMANTE! Dy të vdekur; qindra të sëmurë nga bakteri i…

  Dy persona kanë vdekur dhe me dhjetëra të tjerë j anë shtruar e me qindra janë infektuar nga bakteri E.coli , që është shpërndarë si epidemi në Mbretërinë e Bashkuar. Faji duket se është sallata e rukolas, që  gjendet në supermarket dhe në restorante. Lajmi është bërë i ditur nga Telegraph. Autoritetet shëndetësore kanë urdhëruar tregtarët e shumicës  që …

Olta Boka zbulon se a ka të dashur

U bënë disa vjet tashmë që Olta Boka është një ndër zërat e preferuar të muzikës live. Këngëtarja, e cila shquhet për zërin e saj të ëmbël e natyrën e thjeshtë po përgatitet për publikimin e një këngë të re, që siç tregon vetë për “Summer Pages” do të jetë një këngë ritmike, e përshtatshme …

Tuna dhe Ylli tani argëtohen në Prizren (Foto)

Yll Limani dhe Altuna Sejdi këto ditë kanë ngjallur dyshime se ka filluar një romancë mes tyre. Tuna vazhdon të publikoj në llogarinë personale në Snapchat fotografi të Yll Limanit, që ngjall edhe më shumë dyshimet se mes tyre ka diçka. Edhe në fotografitë e fundit të publikuara, dyshja shihet duke u argëtuar në Prizren, …

Aurela Hoxha zëvendëson Diellza Kolgecin në këtë film kosovar? (Foto)

Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 3 do të këtë një protagoniste të re nga Shqipëria. Aurela Hoxha, e cila njihet si një ‘showgirl’ dhe me linjat e saj super seksi, tani do të keni mundësi të shihni edhe si aktore. Ajo ndihet e bekuar dhe shihet tejet e lumtur teksa fotografohet përkrah regjisorit të njohur Ekrem Kryeziut, …

Kështu dukej Dua Lipa kur ishte fëmijë (Foto)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka shpërndarë një foto kur ishte e vogël. Ajo ka publikuar një fotografi në llogarinë personale të Instagramit të vitit 2001. Dua Lipa në këtë vit është bërë një nga këngëtaret më të pëlqyera të reja, ndërsa shihet si një nga talentet më të mira në botë. Me këngët “Be The One” …

I erdh dita e ‘martesës’ edhe Irmës së “Klan Kosovës” (Foto)

Irma Xhema është prezantuesja dhe gazetarja e emisionit “Wazuup”. Njihet për karakterin e saj të këndshëm, stilin dhe të qeshurat. Irma është beqare, por me sa duket fati po afrohet edhe tek ajo. Xhema i ka pritur lulet e nuses në një dasëm në Dibër. Kaçurrelja e ekranit shkruan “Më erdh dita edhe mu”. Dita …

Tri gjërat që duhet të bëni çdo mëngjes

Shumica e rutinave të mëngjesit janë një funksion i thjeshtë i maksimizimit të minutave që qëndrojmë në shtrat, duke shmangur të vërtetën që ju keni gjëra për të bërë gjatë ditës dhe duke minimizuar mundësinë që të nxitoni si “të çmendur” për tu larguar nga shtëpia duke harruar diçka që ju duhet. Zgjohuni herën e parë Fakti se ju shtypni […]