Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

13074 POSTIME 0 Komentet

Çfarë po shihni në këtë fotografi, përpos çiftit të buzëqeshur? (Foto)

Një çift simpatik po buzëqeshte, teksa dikush po i fotografonte. Mirëpo, çfarë po ndodhë pas tyre? Është një kamerier që po mundohet të mbajë në duar dy pjata, sepse një fëmijë e ka kapur për organin gjenital. Mimika e fytyrës së tij, tregon se është në hall me dhimbjet që i ka shkaktuar fëmija, pasi e ka kapur për pjesën …

Seks me studentin/ Si e zbuloi e ëma sekretin e 12-vjeçares...

Zbulohen detaje nga ‘zhdukja’ e të miturës, e cila u gjet në hotel në Tiranë me të dashurin 10 vjet më të madh, me të cilin deklaroi se kishte kryer edhe marrëdhënie seksuale. Largimi nga banesa i 12- vjeçares ishte denoncuar më 15 janar në Komisariatin nr.3 nga nëna e saj, e cila kishte gjetur në shtëpi një celular, që …

Mos i gjuani kompjuterët e vjetër, janë të mbushur plot me...

Botërisht dihet se pajisjet elektronike përbëhen nga metale të ndryshme të çmuara, duke përfshirë edhe arin. Dhe kjo është një nga arsyet kryesore pse njerëzit blejnë kompjuterë dhe telefona të cilët më pas i dërgojnë për riciklim. Ari nuk është metali i vetëm i çmuar që gjendet nëpër telefona, pasi aty ka edhe metale tjera të çmuara por në sasi …

Rikthehet sërish i ftohti polar në Shqipëri. Ja temperaturat për javën...

Mot i ftohtë e me reshje të dendura pritet të rikthehet sërish javën e ardhshme. Meteorologët parashikojnë se ditën e martë do të ulen sërish temperaturat në zero, dhe vendi do të mbulohet sërish nga dëbora. Fillimi i 2017-s ka sjell mot të acartë dhe bllokime rrugësh në të gjithë territorin. Ndërkohë që në fundjavë parashikohet që moti të jetë …

Itali/ Shkatërrohet banda e “Audit”, zbardhen vjedhjet e bujshme të 3...

Policia italiane ka shkatërruar së fundmi një bandë të specializuar në vjedhjen e banesave. Operacioni është përmbyllur me arrestimin e tre shqiptarëve që vepronin në provincat Udine dhe Pordenone. Objektivat e tyre ishin banesat e izoluara në zonat periferike. Në pranga është vënë Toplana David, 24 vjeç, me banim në Forlimpopoli, Altin Marvataj dhe Sokol Molla, të dy 30-vjeçarë, me …

I riu var veten me çarçafë në burgun e Fierit, ja...

Një i ri që vuan dënimin në burgun e Fierit ka tentuar ti japë fund jetës duke u lidhur me çarçafë brenda qelisë së tij. 25 vjeçarin Marlind Ymeraj një i ri që vuan dënimin në burgun e Fierit ka tentuar ti japë fund jetës duke u lidhur me çarçafë brenda qelisë së tij. U kap në kohë nga gardianët …

17-vjeçarja nga Durrësi ndahet nga i dashuri, por i bën dhe...

Policia e Durrësit ka shpallur në kërkim një 19-vjeçar pasi është denoncuar në policia për përndjekje. Mësohet se A.B. 19 vjeç, banuese në Durrës për një periudhë kohore ka përndjekur ish – të dashurën e tij, E. V. 17 vjeçe, banuese në Durrës. Siç ka mësuar Express , ka qenë vajza e cila ka bërë denoncimin në polici, duke thënë …

Nxitoni për dorëzimin e armëve pa leje, ja data e fundit...

Deri në 30 prill të këtij viti, të gjithë qytetarët që do të duan të dorëzojnë armët e paligjshme që disponojnë do të përjashtohen nga përgjegjësia penale. Nismës së marrë nga Ministria e Brendshme, i janë përgjigjur pozitivisht shumë qytetarë që pas fushatës së sensibilizimit kanë dorëzuar armët e tyre pranë rajoneve të policisë. Të gjithë ata qytetarë që do …

Xavi: Alli shumë i talentuar, befasohem me tifozët e Tottenhamit

Xavi ka zgjedhur fjalët më të mira për talentin anglez, Dele Alli. Dele Alli po përjeton një formë të madhe këtë sezon në Ligën Premier me skuadrën e Tottenhamit, dhe kjo ka bërë që shumë njerëz të futbollin të mahniten me talentin e tij. I fundit që i është shtuar listës së fjalëve lavdëruese për […]

Iva Aliko i ”shokon” të gjithë, pa të brendshme në Zonë...

Një nga modelet e njohura të ekranit Iva Aliko ishte e ftuar mbrëmjen e së Premtes në Zonë e Lirë me moderator Arian Canin. Ndryshe nga herët e tjera duket që Cani e ka hapur emisionin plot “zjarr”. Iva ka vendosur të sfidojë mbarë opinioni dhe të shkojë pa të brendshme në emision. Tek kamera […]

Gagliardini tregon objektivat me Interin

Roberto Gagliardini zgjodhi Interin sepse ata janë ekip i cili e donte më shumë dhe ëndrra e tij është për të fituar Ligën e Kampionëve me zikaltrit. Mesfushori italian i është bashkuar Interit nga Atalanta, me transferimin e tij të konfirmuar zyrtarisht dje; një huazim dyvjeçar me detyrim për të blerë pas përfundimit të huazimit. […]