Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

26701 POSTIME 0 Komentet

7 gënjeshtra më të shpeshta që meshkujt ua bëjnë femrave

Edhe nëse e keni nuhatur tymin e duhanit tek ai, apo madje edhe e keni kapur duke pirë duhan fshehtas, kur ia tërheq vërejtjen femra, ai e mohon. Gënjeshtrat mund të jenë të përgatitura në mënyra të ndryshme por edhe për shkaqe të ndryshme, mirëpo këto janë ato 7 gënjeshtra të cilat më së shpeshti …

Dëgjon zhurmë brenda trotuarit, shokohet nga ajo çfarë gjen

Një kalimtarë i rastit, pasi ka dëgjuar disa zhurma nën trotuar ka vendosur ta thyejë atë për të zbuluar më shumë rreth saj. Dhe në fakt veshët e tij nuk kishin gabuar, pasi ajo që gjeti poshtë trotuarit ishte vërtet e tmerrshme. Dikush e kishte varrosur të gjallë një qen i cili fatmirësisht ishte ende …

3 truke të shpejta për të hequr njollat e verdha të...

Njollat e verdha të djersës në këmishat dhe bluzat e bardha janë skenari më i zakonshëm që ju kanë zënë e do të vazhdojnë t’ ju zënë sytë këtë verë. Sigurisht që nuk janë aspak të këndshme për t’u parë, por nuk keni ç’të bëni, sidomos nëse përdorni mjetet e transportit publik. E vetmja gjë …

Djali i propozon martesë të dashurës duke e fshehur unazën në...

Ky është një moment mjaft i çuditshëm dhe disi i rëndë kur një djal rus i propozon të dashurës duke e fshehur unazën në barkun e tij E dashura e tij ishte infermiere dhe në filmim shihet ajo duke i nxjerrë unazën nga barku, transmeton gazetaglobale.net Nuk dihet se si u lëndua djali, megjithatë mediat …

Kjo vajzë nuk e dinte se është në rrezik, rrëmbehet nën...

Kjo vajzë nuk e dinte se është në rrezik, transmeton lajmi.net Por, një burrë që ishte aty pranë, e vërejti dhe menjëherë u hodh në det, pasi luani i detit e kishte rrëmbyer vajzën. Ai e shpëtoi, ndërkaq e ëma e saj i tha të mos afrohej më kaq afër tek kafshët e egra. Shikoni …

Shenjat që tregojnë se ai nuk ju tradhëton kurrë

Sigurisht, nuk ka asnjë mënyrë të sigurtë për të parashikuar nëse meshkujt apo femrat mund të mashtrojnë, por studimet shkencore mund të përkufizojnë tiparet që janë statistikisht më të zakonshme tek njerëzit që tradhëtojnë dhe ata që qëndrojnë besnikë. 1. Ju sillni në shtëpi të njejtën sasi parash. Sipas një studimi të bërë kohët e …

Shenjat që tregojnë se një vajzë do të të dashurojë gjithmonë

Asnjëherë nuk mund ta dish nëse e ke gjetur dashurinë e jetës. Madje, në shekullin e 21-të të flasësh për dashurinë e përjetshme është paksa jashtë mode. Megjithatë, opsionet që të ofrohen janë gjithmonë të testueshme dhe eksperiencat, njëra pas tjetrës, të mësojnë të kuptosh më shumë kur dikush është gjithmonë i prirur të të …

Ç’mendojnë burrat dhe nuk e thonë?!

Papritur ai bëhet pus. Nuk flet fare. Arsyeja mund të jetë edhe nga më banalet, si për shembull një ironi e vockël që ti ke bërë me kravatën e tij. Nëse një burrë e bën të ndihet i kritikuar apo të kontrolluar e detyron të mendojë në mënyrë emotive. Kur hyn në veprim truri i …

Antoine Griezmann do të nënshkruajë me Man United nëse këto dy...

Antoine Griezmann i dha një lajm të mirë fansave të Manchester United të hënën kur tha se nga një deri në 10, “gjashtë” janë mundësitë që të transferohet në “Old Trafford”. Francezi gjithashtu insiston se nga një deri në 10, “shtatë” janë gjasat që ai të mbetet tek Atletico Madridi, transmeton Sportali.net. Ndërkohë, gazeta spanjolle […]

Çfarë do të ndodhë me nënat e reja të showbiz-it, jeta...

Përgjatë 17 viteve të fundit, në showbiz-in shqiptar ka pasur shumë ndryshime mes personazheve që kanë hyrë e kanë dalë nga vëmendja e publikut. Një pjesë jo e vogël, pasi kanë gëzuar statusin e nënës, janë tërhequr nga skena muzikore për t’iu përkushtuar me kohë të plotë familjes, ashtu si shumë të tjera janë rikthyer […]