Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

35327 POSTIME 0 Komentet

“Porositi” një prostitutë, s’do ta besoni kush i vjen në dhomën...

Një shtetas nga Illinois i Shteteve të Bashkuara porositi një prostitutë përmes rrjeteve sociale, por u shokua kur pa gruan e tij që i erdhi në dhomën e hotelit. Sipas “Telegraph Sun”, ai po lundronte në faqet pornografike kur pa një grua që i tërhoqi vëmendjen dhe vendosi ta “porosisë”. Gruas së tij i tha se po shkonte të pinte …

Merr fund lëvizja e lirë/ Nis zbatimi i Shengenit, kthehen 55...

55 udhëtarë shqiptarë që kanë dashur të kalojnë kufirin për të udhëtuar jashtë vendit, janë kthyer nga autoritetet kufitare. 39 ndër ta janë kthyer në Rinas ndërsa të tjerët në pikat tokësore kufitare. Sipas burimeve nga policia, të kthyerit nuk përmbushnin kriteret e përcaktuara në urdhrin e drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit dhe me dyshimin se mund të …

Droga shkatërruese, apo ilaçi çudibërës? Të gjitha të vërtetat për Cannabisin

Përse është kaq i përhapur konsumi? Prej nga vjen? A është vërtetë një drogë e lehtë? A krijon varësi përdorimi i cannabisit? Konsumi i marijuanës i bën keq trurit? Si vepron në nivel psikologjik dhe të sjelljes? E vërtetë që të bën skizofren? Cilat janë “llojet e reja” të cannabisit që po përhapen në tregun e drogës, dhe sa të …

Përdhunuan gomarin në grup, 15 të rinjve u ndodh e papritura

15 të rinj në një rajon rural të Marokut kanë përfunduar në spital pasi përdhunuan në grup një gomar. Të rinjtë nga rajoni Sidi al Kamel kaluan një javë në spital pasi ishin infektuar nga kafsha. Sipas mjekëve, ata ishin infektuar me sëmundjen e tërbimit. Familjet e adoleshentëve janë shokuar nga ky lajm, ndërkohë që Policia ka bërë thirrje që …

ZYRTARE: Valon Behrami bëhet me skuadër të re (VIDEO)

Valon Behrami është rikthyer në Serie A. Mesfushori 32 vjeçar nga Kosova, ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Udinesen. Lajmi bëhet i ditur në faqen zyrtare të skuadrës italiane. Behrami sezonin e fundit ka qenë pjesë e Watfordit në Premierligë./Lajmi.net/ Benvenuto Valon Behrami! Benvenuto Valon! ???????? #Behrami è un nuovo giocatore #bianconero! ⚪️⚫️463 partite in […]

Mbappe – Real Madrid, ka lajme të reja

Real Madrid është rikthyer në pistën Kylian Mbappe. Sipas të përditshmes spanjolle ‘Marca’, ‘Los Blancos’ janë rikthyer në garë për francezin e talentuar të Monacos. Mbappe që ishte sensacion në Evropë edicionin e kaluar, po kërkohet edhe nga PSG, që sipas medieve në Francë është e gatshme të thyej rekordin e Neymarit prej 222 milionë […]

Hasani: Nuk kemi ardhur për lojë miqësore, tifozët e Milanit nuk...

Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani, e ka shoqëruar trajnerin Qatip Osmani në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Milanit në kuadër të kualifikimeve për fazën grupore të Ligës së Evropës. Ekipi tetovar të enjten mbrëma luan në San Siro ndeshjen historike kundër Rossonerëve, në përpjekje që të nxjerrë një rezultat pozitiv. “Do të jetë ndeshje […]

Kida pozon nga shtrati, shfaqet pa makijazh (Foto)

Këngëtarja e re Orhidea Latifi – Kida ka qenë mjaft e angazhuar këtë verë. Fillimisht ajo solli këngën e saj të re “Pe du”, ndërsa më pas u angazhuar vazhdimisht nëpër koncerte, gjithandej nëpër Kosovë, shkruan Telegrafi. Ajo është njëra ndër artistet e reja më të pëlqyera nga publiku, ndërsa numëron me mijëra ndjekës në […]

Vendim i papritur i La Ligas për gjyqtarin e ndeshjes Barcelona...

Federata e Futbollit të Spanjës ka marrë vendim të çuditshëm për gjyqtarin që ndau drejtësinë në ndeshjen e parë finale të Superkupës së Spanjës mes Barcelonës dhe Real Madridit. De Burgos Bengoetxea edhe pse bëri disa gabime amatore, nuk do të dënohet nga paraqitjen në ‘El Classico’. Gabimi më i madh i Bengoetxea, ishte akordimi […]

Arsyet pse Barcelona duhet të shpresojë në përmbysje në Bernabeu

Real Madrid sonte me fillim nga ora 23:00, pret Barcelonën në ndeshjen e dytë të finales së Superkupës së Spanjës. Ndeshjen e parë në ‘Camp Nou’, e fitoi Real Madridi, 1:3. Edhe pse në letër duket një rezultat i favorshëm për ‘Los Blancos’, Barcelona ka disa arsye për të shpresuar në përmbysje. Në 14 ndeshjet […]