Shtëpi Lajme Befason Griezmann: Dua të luaj në këtë vend

Befason Griezmann: Dua të luaj në këtë vend

Shperndaje në Facebook.

griezmann_1482237245-7662448

Antoine Griezmann, ylli i Atletico Madridit, dëshiron që të luajë në Amerikë

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë. Por, francezi ka befasuar të gjithë. Ai ka zbuluar se dëshiron që të luajë në Amerikë, në fund të karrierës.

“Shtetet e Bashkuara është vendi ku unë dua të përfundojë karrierën. Unë dua që të kem një abonim për NBA dhe të shkojnë me fëmijët e mi në çdo ndeshje. Unë tashmë mund të shoh veten atje’, ka deklaruar Griezmann.

“Unë ende nuk e di qytetin, por pse të mos luajë për ekipin e Beckhamit në Miami?”, ka theksuar Griezmann, i cili konfirmoi edhe një herë se është i lumtur në Atletico Madrid, dhe në të ardhmen e afërt nuk mendon të largohet. Express/