Shtëpi Lajme Çfarë po ndodh në qiell? Fenomeni i pazakontë që futi në panik...

Çfarë po ndodh në qiell? Fenomeni i pazakontë që futi në panik banorët, flasin metereologët (VIDEO)

Shperndaje në Facebook.

Para pak minutash në Youtube është publikuar një video që vjen nga Brazili dhe tregon një moment të pazakontë në qiell.
Një re pluhuri si apokalips kërcënues ka kaluar mbi banesat e banorëve të qytetit brazilian.
Është João Paulo Magalhães ai që ka shpërndarë videon e resë që doli pasditen e djeshme teksa dielli ishte në perëndim dhe të plot tjerë e kanë shpërndarë në rrjetet e tyre sociale duke e quajtur si një meteor
Gjithsesi, metereologët kanë shpjeguar se ishte një re pluhuri dhe një fenomen i tillë është parë edhe në Kinën veriore pak ditë më parë dhe banorët i kishte zënë paniku.
Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon:

Video