Shtëpi Video De Biasi: Ky futbollist i madh e refuzoi Shqipërinë

De Biasi: Ky futbollist i madh e refuzoi Shqipërinë

Shperndaje në Facebook.


Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka bërë të ditur se Shkodran Mustafi e refuzoi mundësinë e paraqitjes për ekipin kuqezi.
Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka njoftuar se Shkodran Mustafi e refuzoi mundësinë e paraqitjes për ekipin kuqezi.
Strategu italian e kontaktoi Mustafin, mirëpo ky i fundit i konfirmoi se dëshiron ta përfaqësojë Gjermaninë.
“Më lejoni t’ju tregoj diçka. E kam takuar Mustafin përpara se ai të luante ndeshjen e parë me kombëtaren gjermane”, deklaroi De Biasi për “Panorama Sport”.
“A do të jesh pjesë e Kombëtares së babait tënd?”, e pyeta dhe ai m’u përgjigj: “Trajner, unë nuk flas mirë shqip. Jam kapiten i U-21 dhe për këtë nuk mund ta braktis Gjermaninë”. Për të ishte zgjedhje e mirë, u bë kampion bote”, u shpreh ai.
debias