Shtëpi ShowBiz Deputeti kosovar s’po mund t’i kaloj pushimet me Iva Alikon

Deputeti kosovar s’po mund t’i kaloj pushimet me Iva Alikon

Shperndaje në Facebook.

iva-1-620x330

Për shkak të punimeve dhe seancave të Kuvendit, deputetët kosovar ende nuk kanë nisur pushimet e tyre.
Një ndër arsyet duket të jetë edhe çështja e demarkacionit me Malin e Zi, e cila pritet që këto ditë të ratifikohet në Kuvend.
Por “sherrin” e punimeve që po zgjatin në Kuvend, po ia sheh e dashura e deputetit kosovar Iva Aliko, shkruan Magazina
Iva ka treguar për Magazina se megjithëse deputeti këto ditë ka qenë me shumë angazhime dhe seanca parlamentare, ai ka gjetur kohë ta vizitoj te dashuren e tij e cila gjendet per pushime ne Velipojë.
Për këtë arsye Iva është e “detyruar” të bëj pushimet me shoqen e saj.