Shtëpi Kuriozitete Deputeti shqiptar dërgohet urgjentisht drejt Italisë në gjendje të rëndë! Ja nga...

Deputeti shqiptar dërgohet urgjentisht drejt Italisë në gjendje të rëndë! Ja nga çfarë sëmundje vuan…

Shperndaje në Facebook.

Gjovalin Kadeli, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim mbrëmjen e sotme u nis me urgjencë drejt Italisë për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.Burime nga QSUT thonë për Syri.net se deputeti vuan nga ‘Pankreati Akut’ dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore.Ai u nis drejt shtetit fqinj me avion sanitar rreth orës 22:00. Burime bëjnë me dije se deputeti Kadeli u shoqërua deri në aeroportin e Rinasit nga ministri i Drejtësisë Petrit Vasili.
PROVONI FATIN DUKE KLIKUAR NE REKLAME