Shtëpi Kuriozitete Dëshironi të hani shumë dhe prap të keni linja trupore fantastike? Kjo...

Dëshironi të hani shumë dhe prap të keni linja trupore fantastike? Kjo është mënyra për të arritur qëllimin…

Shperndaje në Facebook.

Mbajtja e linjës së trupit është bërë një prioritet për cdokënd, por mënyra e të arriturit deri tek një trup i shëndoshë dhe fit është paksa e vështirë. Ne do tju tregojmë sekretin për të arritur këtë, pa mos pasur nevojë që të mbani dieta të lodhshme.

Për këtë recetë do ju nevojiten :

1 limon

1 trangull

2 qese caj kamomilë

Pak xhenxhefil

1 litër e gjysëm ujë

Në një enë të thellë  të mbushur me nji litër e gjysëm ujë hudhni limonin, trangullin, xhenxhefilin; të gjitha të prera si sallatë, së bashku me 2 qese kamomilë . I leni në temperaturë mesatare të vlojnë për 15 min.

Largoni qeset e kamomilës, copat e grira të limonit, trangullit dhe xhenxhefilit dhe e leni të ftohet.

Pas ftohjes lëngu është gati për tu pirë.

Preferohen dy gota në dite; një në mëngjes dhe një në mbrëmje. /origjinale.net