Shtëpi Video Detajet nga dasma e “çmendur” e miliarderit rus, do të befasoheni (Foto/Video)

Detajet nga dasma e “çmendur” e miliarderit rus, do të befasoheni (Foto/Video)

Shperndaje në Facebook.

Padyshim që njërat nga temat më të përmendura në media këtë javë ishte dasma e djalit të miliarderit rus, Mikhail Gutseriev.

Shuma e shpenzimeve për këtë dasëm ka kaluar shifrën 1 miliardë dollarë.

dasm

Velloja e nuses ka kushtuar 180 mijë dollarë dhe peshonte 12 kilogramë ku në çdo pjesë kishte gurë diamanti. Kurora e saj kishte vlerë 50 mijë dollarë dhe e tëra ishte e veshur me ari.

auto_7uyoiy1459329673

Enrique Iglesias, Sting dhe Jennifer Lopez ishin tre yjet e muzikës që kënduan në këtë dasëm.

Torta ishte e gjatë 4 metra dhe vlera e saj ishte 75 mijë euro dhe se në brendësi të saj kishte 12 shije të ndryshme.

auto_765turtrt1459329690

Nusja quhet Khadija Uzhakhovoj e cila është një studente 20 vjeçare.

auto_3-03-0wewewep1459329709