Shtëpi Video Dieta e çmendur me mollë – për 7 ditë, 5 kilogramë më...

Dieta e çmendur me mollë – për 7 ditë, 5 kilogramë më pak

Shperndaje në Facebook.

Dieta e çmendur me mollë – për 7 ditë, 5 kilogramë më pak

MË: 6 NËNTOR 2016 NË ORA: 20:27

Ilustrim

Përgjatë gjithë shekujve, njerëzit janë përpjekur të humbasin peshë duke përdorur mënyra nga më të çmendurat. Por molla është e “pranishme” në çdo dietë.

Kjo pasi mollët janë një element shumë i rëndësishëm dhe i pranishëm në shumë dieta dobësimi.

Ato kanë aftësinë të lehtësojnë tretjen dhe përmbajnë shumë substanca të dobishme që parandalojnë akumulimin yndyrës, stimulojnë sistemin imunitar dhe mbajnë trupin tuaj larg shfaqjes së kancerit.

Ndaj ju rekomandojmë të provoni këtë dietë me mollë.

Gjëja më e rëndësishme në lidhje me këtë dietë është se në një periudhë shumë të shkurtër kohe, promovon humbje peshe të sigurtë.

Ditët 1-3

Mëngjesi: 1 vezë e zier, 2 mollë

Dreka: 1 vezë e zier, 2 mollë

Darka: 1 vezë e zier

Ditët 4-7

Mëngjesi: 1 vezë e zier, 2 mollë

Dreka: 1 vezë e zier, 2 mollë, një filxhan bajame

Darka: 1 vezë e zier

Vlen të theksohet që nuk duhet të konsumoni kripë ose sheqer gjatë kësaj diete, si dhe duhet të konsumoni 1.5 litra ujë në ditë ose këtë të fundit mund t’a zëvendësoni edhe me çaj.