Shtëpi Shëndetësi Dieta ushtarake, humbisni 10 kg në vetëm 3 ditë!

Dieta ushtarake, humbisni 10 kg në vetëm 3 ditë!

Shperndaje në Facebook.

Koncepti i kësaj diete “ushtarake”, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë.

Yndyrnat dhe karbohidratet nuk lejohen. Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëlsues natyrorë me pak kalori.

Kjo dietë zgjat vetëm tri ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin tuaj, digjni yndyrnat dhe do të ndiheni plotë energji në të njëjtën kohë.
DITA 1:

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur

2 lugë gjalpë kikiriku

1/2 filxhan me portokall të kuq

1 filxhan çaj apo kafe

Drekë

1 fetë bukë e thekur

1/2 kutie peshk ton

1 filxhan çaj apo kafe

Darkë

1 filxhan bizele (te ziera)

3 fileto mishi (çdo lloj mishi)

1 mollë e vogël

gjysme banane

1 filxhan akullore me vanilje

Dita 2

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur

1 vezë

gjysmë banane

Drekë

1 vezë e zierë mirë

1 filxhan gjizë

5 biskota të kripura

Darkë

2 salcice
1/2 filxhan karrota

1 filxhan brokoli

gjysmë banane

1/2 filxhan akullore me vanilje

DITA 3

Mëngjes

1 fetë djathë

5 biskota të kripura

1 mollë e vogël

Drekë

1 fetë e bukë e thekur

1 vezë e zierë mirë, ose e gatuar

Darkë

1 filxhan peshk ton

gjysmë banane

1 filxhan akullore me vanilje

Ndërsa ju jeni në këtë dietë, duhet të ushtroheni sa më shumë që mundeni.