Shtëpi Video Disa këshilla për të larguar celulitin

Disa këshilla për të larguar celulitin

Shperndaje në Facebook.

stop-eating-120727-690x380

Celuliti i tepruar.

Por përmes disa këshillave të renditura më poshtë juve do të mund të jeni më të qetë dhe problemi juaj i celulitit nuk do të iu mundojë më, përcjellë Klan Kosova.

Për më shumë lexoni rekomandimet në vazhdim:

1. Flini me këmbë të mbështetura mbi një jastëk (lartësi 10 cm). Por kini kujdes që jastëkun ta vendosni poshtë dyshekut.

2. Shko në palestër dhe ndiqe rregullisht 2 ose 3 herë në javë.Mjaftojnë edhe 20 minuta gjimnastikë në ditë.

3. Ecni…

4. Masazhoni këmbët duke filluar nga kavilja, duke u ngjitur pastaj deri te kofshët me një peshqir pak të ashpër.

5. Përfundoni dushin duke u hedhur ujë të ftohtë këmbëve, duke filluar nga fundi i këmbëve dhe duke përfunduar te kofshët.

6. Eliminoni: kafenë, kripën dhe ushqime të kripura.