Shtëpi Kuriozitete Divorcohet këngëtarja e njohur shqiptare nga burri biznesmen, mbyll kapitullin 17-vjeçar të...

Divorcohet këngëtarja e njohur shqiptare nga burri biznesmen, mbyll kapitullin 17-vjeçar të dashurisë

Shperndaje në Facebook.

Duket se gjithçka është zyrtarizuar dhe këngëtarja po i jep fund lidhjes së saj 17-vjeçare me bashkëshortin Gent Prizreni.

Jonida Maliqi, këngëtarja me stil të veçantë i ka dhënë fund një historie të gjatë dashurie, të cilën e kishte kurorëzuar me martesë dhe me një djalë.

Është folur prej kohësh për një ndarje të mundshme, por tani është zyrtare, Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj biznesmen, Gent Prizreni, nuk janë më bashkë dhe kanë nisur procesin e divorcit.

Çifti i është drejtuar gjykatës për zgjidhjen e martesës, proces për të cilin sipas “Who” po kujdeset Kastriot Gramshi, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës.

Çifti ka kohë që nuk jeton më së bashku, ama duhet përmendur se asnjëri nuk ka folur në publik për ndarjen mes tyre.

E kontaktuar nga “Revista Who”, këngëtarja me stilin e saj ka refuzuar në mënyrë kategorike të bëjë komente.

Të dashuruar prej vitesh, Jonida dhe Genti u martuan rreth 10 vite më parë, ndërsa janë bërë edhe prindër të një djali, të quajtur Dan.

Këngëtarja i është përkushtuar plotësisht vogëlushit, ndërsa për jetën e saj private ka qenë gjithmonë e rezervuar.