Shtëpi Lajme E TRISHTE! Vdes vogëlushja nga Durrësi që ngriti në këmbë shqiptarët

E TRISHTE! Vdes vogëlushja nga Durrësi që ngriti në këmbë shqiptarët

Shperndaje në Facebook.

Ka humbur betejën me sëmundjen vogëlushja nga Durrësit Kejsi Prizreni.

Bukuroshja preku zemrat e shumë shqiptarëve të cilët ofruan ndihma të shumta monetare për t’i ardhur në ndihmë familjes së saj për të përballuar kurimin e shtrenjtë dhe të specializuar që asaj i nevojitej.

Por një nga njerëzit e afërt të Kejsit, ka bërë të ditur lajmin tragjik. 9-vjeçarja nuk ja doli.

9 vjeçarja nga Durrësi vuante nga sdindroma “Stevens- Jonson”. Prindërit e kishin çuar për kurim të specializuar në Itali, por ajo nuk ka arritur t’ia dalë

Vijon…