Shtëpi Lajme Familjaret e viktimave te Munihut arrijne ne aeroport – VIDEO

Familjaret e viktimave te Munihut arrijne ne aeroport – VIDEO

Shperndaje në Facebook.

3-2

Familjarët e tre viktimave që humbën jetën nga sulmi i të premtes në Munih të Gjermanisë, janë mbledhur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” , për të marrë trupat e më të dashurve të tyre. Sipas burimeve të Indeksonline, aeroplani me familjarë ka arritur në aeroport në ora 10:06, derisa trupat e pajetë do të vijnë në ora 24. Kujtojmë se të vrarët janë Sabina Sulaj, Armela Segashi dhe Dijamant Zabërgja. Të afërmit e viktimave janë pritur në aeroport nga familjarët e tyre që jetojnë në Kosovë, derisa nuk mund të ndalin lotët dhe lutjet për fëmijët, trupat e të cilëve do t’i marrin sonte në mesnatë, Ekipi i Indeksonline ka sjell pamje drejtpërdrejt nga aeroporti.

https://youtu.be/16tiL6P_vn8