Shtëpi Lajme Godet Inter, transferon Messin? (Foto)

Godet Inter, transferon Messin? (Foto)

Shperndaje në Facebook.

messi_1480499934-8935435

Interi ka hyrë në garë për transferimin e Lionel Messit nga Barcelona

Drejtuesit e ri të Interit po mendojnë të sjellin përforcime të mëdha në Inter.

Sipas Corriere dello Sport, Nerazzurrët kanë shfaqur interesim për transferimin e Lionel Messit nga Barcelona.

“Ëndrra është Leso Messi, dhe nganjëherë ëndërrta bëhen realitet”, ka thënë presidenti i Pirellit, sponsorit kryesor të Interit, përcjell Express.

Messi ka kontratë me ekipin nga Camp Nou deri në vitin 2018, por deri më tani ende nuk ka nisur negociatat për vazhdimin e saj.

Kjo situatë ka bërë që klube të mëdha evropian, si Manchester City dhe Paris Saint-Germain, të vihen pas argjentinasit. /Express/