Shtëpi Kuriozitete Historia: Unë jam 19 dhe ajo është 37 vjeçe’, ja çfarë më...

Historia: Unë jam 19 dhe ajo është 37 vjeçe’, ja çfarë më bën e dashura mua

Shperndaje në Facebook.

seks-7-620x330-5-530x300

Thonë që dashuria nuk njeh moshë dhe një gjë e tillë i ka ndodhur edhe një të riu vetëm 19 vjeç i cili është dashuruar marrëzisht pas një gruaje 18 vite më të madhe.

Djaloshi i gjendur përballë një situate të komplikuar kërkon ndihmë nga psikologia e ‘The Sun’.

Lexoni historinë e plotë si dhe përgjigjen që psikologia i jep djalit.

Letra e djalit

“Kam një jetë seksuale fantastike me të dashurën time, por kur i vjen ish-i ajo më fsheh në ballkon.

A është duke më shfrytëzuar ajo?

Unë e kam takuar të dashurën time në një dyqan ku ajo punonte, teksa kisha shkuar për të blerë një palë xhinse.

E ndërsa kishim nisur pak të flisnim mendova t’i kërkoja numrin e telefonit.

Ajo ma dha dhe nisëm të shkëmbenim mesazhe mes njëri-tjetrit.

Unë jam 19-vjeç ndërsa ajo më tha se ishte 37 dhe kishte një djalë 6-vjeçar nga martesa e saj e parë.

Një natë ne u takuam dhe më pas përfunduam duke bërë seks…ishte çdo gjë kaq e mrekullueshme.

Vazhduam të takoheshim edhe më shpesh në dy javët në vazhdim dhe çdo gjë po shkonte për së mbari.

Por një natë unë kisha shkuar nga shtëpia e saj dhe ndërsa ishim rehatuar, troket dera.

Ajo hodhi një sy nga dritarja dhe pa makinën e ish-bashkëshortit të saj.

U ngrit rrëmbimthi dhe më tha që të dilja shpejt në ballkon dhe të fshihesha aty deri sa ai të ikte.

Edhe pse nuk e kuptova arsyen e saktë, dola dhe u fsheha.

Pas kësaj ndodhie ne nuk folëm për pak kohë.

Më pas ajo më tha se ishte duke takuar dikë tjetër dhe donte të ndaheshim por ne sërish vazhduam të flisnim.

Një ditë u takuam dhe dolëm për të sqaruar situatën tonë.

Ajo më tha se isha shumë special për të por kjo lidhje nuk mund të vazhdonte.

Dy javë pas këtij takimi unë shkova në shtëpinë e saj.

Në fillim nuk donte të më linte të hyja brenda por pasoi më la përfunduam duke bërë seks.

Por sërish më tha që duhet të ndaheshim, e në fakt në 6 javë lidhje ajo më ka thënë 3 herë të ndahemi.

Ky refuzim po më bën të humbas edhe veten.

Në bisedë e sipër i thash se mendoja se më kishte shfrytëzuar seksualisht por ajo nuk më ktheu asnjë përgjigje…

Nuk di çfarë të bëj për ta rikthyer pasi vërtetë e pëlqej…po më ikën truri”.

Përgjigjja e psikologes
“Në vetëm 6 javë ajo të ka thënë tre herë që të ndaheni…ti je që tani i lënduar nga kjo histori ndaj mos e vazhdo më.

Kjo lidhje nuk ka të ardhme…

Seksi me të ka qenë i shkëlqyer siç ti thua, por ajo nuk dëshiron asnjë angazhim me ty.

Ti je thuajse sa gjysma e moshës së saj ndaj dil dhe kalo bukur me shoqërinë e moshës tënde.

Njihu me vajza të reja të cilat janë të lira dhe pa angazhime dhe nis një histori dashurie të re”.