Hyka te skuadra e madhe evropiane

Hyka te skuadra e madhe evropiane

Shperndaje në Facebook.

hyka_1482166232-8001367

Jamir Hyka mund të transferohet te Besiktas gjatë afatit kalimtar të janarit
Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Jamir Hyka, mund të transferohet në Turqi gjatë afatit kalimtar të janarit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat turke, sipas të cilave Besiktas ka shprehur interesim për mesfushorin e Luzern, transmeton Gazeta Express.

Hyka po shkëlqen këtë edicion me klubin zviceran, ku deri më tani ka shënuar tetë gola dhe kjo ka bërë që gjiganti turk të mendojë për shërbimet e shqiptarit.

Lexo edhe  Shaqiri dhe Xhaka te Kosova, vjen lajmi “bombë” !!

Sipas mediave turke, Besiktas do të paraqesë ofertë zyrtare këto ditë në drejtim të klubit të Luzern që zotëron kartonin e fantazistit shtatshkurtër. /Express/