Ja si do të jetë moti sot në Kosovë

Ja si do të jetë moti sot në Kosovë

SHPËRNDAJE

mo_1475648535-5837775-2

Moti sot në Kosovë, e mërkurë 5 tetor 2016 parashikohet të jetë mot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në disa pjesë të Kosovë, po ashtu edhe borë në vise malore.
Era do të fryjë nga verilindja 20 deri 40 km/h.

Lexo edhe  Emocionuese: Ky është urimi i Dardanëve për përvjetorin e Pavarësisë (Foto)

Ndërkohë, parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga 1gradë celsius, ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri 9 gradë celsius.