Shtëpi Shëndetësi Këmbë të çara dhe me kallo? Dy përbërësit që bëjnë mrekulli

Këmbë të çara dhe me kallo? Dy përbërësit që bëjnë mrekulli

Shperndaje në Facebook.

Nëse keni vënë re në këmbët tuaja të çara apo kallo, trajtimi me aspirinë dhe limon do ju habisë.

Përbërësit janë të lehtë për tu pasur në shtëpi dhe nuk janë agresivë me lëkurën tuaj dhe parandalojnë edhe aromën e pakëndshme të këmbëve. Përdorimi i kësaj recete parandalon edhe problemet nga myku apo kërpudhat bakteriale.

Përbërësit: 5 aspirina/Lëng i një limoni

Udhëzim: Vendosini 5 aspirinat në një enë dhe shtypeni derisa të kthehet në pluhur. Shtoni aty lëng të një limoni dhe përziejini derisa të arrini një masë homogjene.

A jeni gati të ekspozoni këmbë të bukura? Fërkojini këmbët me këtë përzierje dhe mbajeni për 5-10 minuta. Pas shpëlarjes me ujë të vakët, përdorni krem hidratues.

Duhet ta ktheni këtë përbërës në rutinën tuaj të bukurisë për këmbët e do të shikoni ndryshimin.