Shtëpi Kuriozitete I kërkon kushërirës para, shokohet nga oferta e saj

I kërkon kushërirës para, shokohet nga oferta e saj

Shperndaje në Facebook.

Gjithmonë kur kemi nevojë për diçka, kryesisht para, në mendje na shkon që t’ua kërkojmë personave tanë më të afërt si, familjarë, miq apo të kushërinj.

Ky është rasti i një 17-vjeçareje nga Trowbridge, Angli, e cila i ka kërkuar para kushërirës së saj, që jetonte në kryeqytet dhe të gjithë e dinin se ajo bënte punë zyre.Mirëpo, kur vajza i ka kërkuar paratë, ajo i ka thënë: Po deshe mund të vish të punosh.

“Punë zyre, unë… Po tallesh?”, ia ka kthyer 17-vjeçarja.

“Jo, s’po tallem, mund të punojmë natën… në shtëpi publike”.

Oferta e saj e ka shokuar vajzën e cila e ka postuar menjëherë në rrjetet sociale duke shkruar: Vetëm para i kërkova, do t’ia ktheja.