Shtëpi Shëndetësi Kjo pije ju bën të dukeni 10 vjet më të rinj dhe...

Kjo pije ju bën të dukeni 10 vjet më të rinj dhe pastron mëlçinë

Shperndaje në Facebook.

Mëlçia luan një nga rolet më të rëndësishme në metabolizmin e përgjithshëm të trupit. Në këtë laborator funksionojnë shumë ‘role’ të rëndësishme, të tilla si djegia e yndyrave, eliminimi i toksinave, prodhimi i disa proteinave, detoksifikimi, ruajtja dhe çlirimi i disa lëndëve ushqyese të rëndësishme dhe shumë të tjera. Megjithatë, dieta e varfër dhe zakonet e sëmura mund të ndikojnë ndjeshëm në punën e mëlçisë dhe organeve të tjera në trup.

Pra, shëndeti i mëlçisë është vendimtar për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Pra, duhet të kujdeseni për shëndetin e këtij organi shumë të rëndësishëm. Gjëja e parë që duhet të bëni është të hiqni të gjitha ushqimet e dëmshme nga dieta tuaj. Një dietë e pasur me përbërës të shëndetshëm patjetër do të japë rezultate pozitive. Me këtë pije magjike do të dukeni 10 vjet më të rinj dhe do të përmirësoni shëndetin e mëlçisë.

Pija magjike

Ju duhen përbërësit e mëposhtëm:

2 limona

1 kastravec

Një tufë majdanoz

200 ml ujë

Udhëzimi:

Vendosni të gjithë këta përbërës në një blender. Sigurohuni që t’i përzieni mirë derisa të keni një përzierje të mirë të pijshme.

Përdorimi:

Rekomandohet që të pini 1-2 gota në ditë, 1 në mëngjes dhe 1 në darken nga kjo pije magjike për një muaj. Pastaj bëni një pushim 2-javësh. Pas pushimit, ju mund ta përsërisni këtë trajtim.

Kjo është një pije e veçantë që do të ofrojë shumë përfitime shëndetësore për mëlçinë tuaj dhe gjithë trupin si:

Mëlçi të shëndetshme

Pastrimi i gjakut

Sistemi i fortë imunitar

Detoksifikimi i trupit

Parandalimi i infeksionit dhe inflamacionit

Të pasura në cilësitë anti-kancer

Agjent i fuqishëm antioksidant

Përmirësimi i metabolizmit

Reduktimi i niveleve të kolesterolit dhe sheqerit në gjak

Promovimi i lëkurës së shëndetshme dhe të bukur

Këto përbërës të fuqishëm jo vetëm që do të rrisin shëndetin e përgjithshëm të mëlçisë, por do t’ju bëjnë të ndiheni më të rinj dhe të rifreskoheni për një periudhë shumë të shkurtër kohe.

Pra, mos prisni më. Kjo pije magjike po ju pret!