Shtëpi Video Kjo recetë 15 minutëshe do të largoj përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

Kjo recetë 15 minutëshe do të largoj përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

Shperndaje në Facebook.

this-15-minutes-natural-recipe-will-make-your-facial-hair-disappear-forever


Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. Natyra ka krijuar maska të cilat do tu ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje, transmeton Express.
Përbërësit:

1 filxhan mjaltë
1 filxhan miell tërshëre
1 filxhan lëng limoni

Përgatitja

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet. Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë.

Pas një muaji, problemi juaj me qimet e fytyrës do të jetë pjesë e të kaluarës.