Shtëpi Lajme Kosova U21 sot përballet ndaj Norvegjisë

Kosova U21 sot përballet ndaj Norvegjisë

Shperndaje në Facebook.


Përfaqësuesja e Kosovës U21 sot do të zhvillojë ndeshjen e tretë për kualifikimet në europianin që zhvillohet në Itali dhe San Marino në vitin 2019.

Ndeshja mes Kosovës dhe Norvegjisë zhvillohet në MItrovicë në stadiumin “Adem Jashari” duke filluar nga ora 19:00.

Kjo do të jetë sfida e parë e Kosovës si vendas.

Kosova kishte fituar duelin e kaluar me Norvegjinë në tavolinë pasi këta të fundit aktivizuan lojtarin Krostoffer Ajer i cili s’kishte të drejtë loje.

Ndërsa duelin e parë djemt të rinjt tanë ehumbën ndaj Irlandës me rezultat minimal 1-0 në udhëtim. /Telegrafi/