Shtëpi Lajme Kroaci – Kosovë, befason Ismet Munishi

Kroaci – Kosovë, befason Ismet Munishi

Shperndaje në Facebook.


Trajneri i Vëllaznimit, Ismet Munishi e ka përgëzuar trajnerin e përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki për ndeshjen kundër Kroacisë.
Ai për Indeksonline ka thënë se me formacion dhe taktikisht trajneri e ka bërë detyrën vetëm se është dashur të bëjë më shumë në kundërsulme.

“Hera e parë qe ja ka qellu selektori e përgëzoj. Me formacion dhe taktikisht , është dashtë ta ushtrojmë kundërsulmin me shumë, nuk e kemi pas idenë e transformimit nga mbrojtja ne fazën sulmuese”, ka thënë Munishi.

“Ndeshje e madhe, Jashanica dhe Rrahmani lojtar të ndeshjes, e gjithë skuadra luajti mirë. Kundër Finlandës pres fitore”, shtoi ai.