Shtëpi Video LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi në Prishtinë ka edhe të Plagosur …!!!

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi në Prishtinë ka edhe të Plagosur …!!!

Shperndaje në Facebook.

Screenshot_1

Kemi siguruar edhe videot ku shihen protagonistët e rrahjes masive qe ndodhi sot në ëmbëltoren “Boston” në rrugën “Bajram Kelmendi”.

Në video, shihen dy persona derisa hynë në lokal, njëri është me thikë në dorë derisa personi tjetër mundohet ta ndalte.

Sipas dëshmitarëve të rastit, personi që shihni në video, në momentin kur është futur në lokal ka tentuar ta godas me thikë në qafë një punëtor të lokalit.

Fatmirësisht, personi i sulmuar ka shpëtuar nga goditja dukë marrë vetëm një gërvishje në qafë. Me pas nga paniku shihen duke vrapuar stafi tjetër i lokalit. Ata kanë thënë se vetëm e kanë parë personin qe e ka goditur me thikë një kolegë të tyre dhe kanë vrapuar për t’i zënë sulmuesit. Përplasja në rrugë shihet mes dy personave qe hyn në lokal dhe pjesa tjetër e stafit të lokalit.

Ndryshe i gjithë konflikti duket se ka ndodhur për një gjë shumë banale e qe është vonesa e shërbimit me një kafe. Të paktën kështu kanë pohuar personat qe kanë qenë dëshmitar në ato momente.

Policia ka arrestuar dy persona, ndërsa i riu qe u godit me thikë është dërguar në emergjencë.