Shtëpi Video LAJMI FUNDIT,Preshevë: Nga restauranti drejt në aksident, vdesin në vend këngëtarja dhe...

LAJMI FUNDIT,Preshevë: Nga restauranti drejt në aksident, vdesin në vend këngëtarja dhe muzikanti

Shperndaje në Facebook.


Medvegjë, 31 djetor – Viktima nga ky aksident tragjik janë këngëtarja E.S. (32) dhe muzikanti S. P. (30) nga Lugina, njofton “Presheva jonë” .
Sipas policisë, aksidenti ndodhi në dalje nga një fshat i Medvegjës, ku për shkaqe ende të panjohura u përplas makina “Opel” ku u gjende edhe këngëtarja e njohur E. P. dhe muzikanti P.S. me një makinë tjetër nga cili aksident u lënduan edhe shume pasagjere të cilët ishin ftuar mysafire ne ketë mbrëmje për te pritur Vitin e Ri.
Arsyet e përplasjes se veturave do të përcaktohen pas ekspertizës, por dyshohet se njëri nga shoferët, dhe edhe ndoshta të dytë, ishin të dehur.
preshev