Shtëpi Video Lajmi i fundit: A e dini çka ndodhi? Sapo ndodhi,Sulm vetvrases ne...

Lajmi i fundit: A e dini çka ndodhi? Sapo ndodhi,Sulm vetvrases ne darsem mbi 20 te vdekur… (VIDEO) (NGUSHELLIME)

Shperndaje në Facebook.


Të paktën 22 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga një sulm në periferi të qytetit verilindor sirian, Hasaka.
“Bombarduesi vetëvrasës hodhi veten në erë në një sallë të dasmës që ndodhet 400 km larg nga qyteti Hasakah”, ka thënë kryetari i bashkisë së Hasakah.
Sipas tij, 22 persona janë vrarë dhe 33 tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit, transmeton Indeksonline.
Në raportet e mëparshme u tha se 13 persona kanë humbur jetën dhe 55 tjerë u plagosën.
Njerëzit plagosur në shpërthimin në Sallën Sanabil u dërguan në spitalin kombëtar në Hasakah./Indeksonline/

screenshot_14