Shtëpi Video LAJMI I FUNDIT: Ja se cfare po ndodhë tani mes Amerikës dhe...

LAJMI I FUNDIT: Ja se cfare po ndodhë tani mes Amerikës dhe Rusis..!!

Shperndaje në Facebook.

screenshot_13

Të gjitha kontaktet mes trupave ruse dhe atyre amerikane u ndërprenë, deklaroi sot zëvendësministri i Jashtëm rus, Genadi Gatilov, i cituar nga agjencia zyrtare ruse e lajmeve, TASS.
Sidoqoftë, Gatilov theksoi se Moska po kërkonte rihyrjen në fuqi të marrëveshjes ruso-amerikane për armëpushimin në Siri.
Ndërkohë, ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov theksoi se Rusia beson se është shumë i rëndësishëm fakti për mënjanimin e prishjes së kësaj marrëveshjeje.
Gatilov shtoi se SHBA duhet të japin informacione mbi pozicionimin e grupimeve opozitare në Siri.
“Mënyra e vetme për të shkuar përpara është njohja e vendndodhjes së këtyre grupeve”, theksoi ai.