Shtëpi Lajme Lamtumirë PSG, Verratti gjen klubin e ri për 80 milionë euro (FOTO)

Lamtumirë PSG, Verratti gjen klubin e ri për 80 milionë euro (FOTO)

Shperndaje në Facebook.

Marco Verratti mund të largohet nga Paris Saint-Germain gjatë afatit kalimtar të verës.
Chelsea është e gatshme të paguajë 80 milionë euro për transferimin e mesfushorit të Paris Saint-Germain, Marco Verratti.

Reprezentuesi italian kërkohet nga shumë klube të mëdha evropiane.

Por, “Blues” janë shfaqur si favorit i ri për blerjen e tij falë prezencës së menaxherit italian, Antonio Conte, raporton “The Sun”, përcjell “lajmi.net”.

Chelsea thuhet se ka bërë gati 380 milionë euro për përforcime të sezonit të ri dhe një prej tyre është Verratti. /Lajmi.net/