Shtëpi Lajme Liverpool mposht Leeds, kalon në gjysmëfinale

Liverpool mposht Leeds, kalon në gjysmëfinale

Shperndaje në Facebook.

origi_1480455287-9441137

Liverpool ka shënuar fitore prej 2:o kundër Leeds, për të kaluar në gjysmëfinale të EFL Cup

Skuadra e Liverpoolit ka mposhtur Leeds me rezultat të pastër 2:0, për të kaluar në gjysmëfinale të EFL Cup.

Të dy golat për Liverpoolin u shënuan në pjesën e dytë nga Divoc Origi dhe Woodburn.

Pas kësaj fitoreje Liverpool bëhet skuadra e parë që kalon në gjysmëfinale, ndërsa nesër do të përcaktohen edhe tre skuadrat tjera. /Express/