Shtëpi Video Martohet futbollistja kosovare, mosha e burrit është e pabesueshme

Martohet futbollistja kosovare, mosha e burrit është e pabesueshme

Shperndaje në Facebook.


Menaxheri i Federatës së Futbollit Shqiptar në Gjermani (FFSHGJ), Miftar Dragidella, gjatë kësaj vere do të martohet me futbollisten e klubit Intelektualët nga Gjilani, Ganimete Hyseni.
E veçanta e kësaj martese është dallimi i madh në moshë, që kanë lojtarja dhe Dragidella, që për shumë vjet ka qenë edhe kryetar i FFSHGJ-së, si dhe gazetar.
Ganimetja është 26-vjeçari, ndërsa burri i saj është 58-vjeçar, shkruan “GazetaOlle.com”.
Olle mëson se gjatë kësaj vere, Ganimetja pritet të udhëtojë në Gjermani, dhe pos jetës së lumtur që do të kalojë me Dragidellën, ajo pritet të vazhdojë edhe karrierën në futboll, ku do të aktivizohet në ndonjë klub gjerman të femrave.
12920287_741436999326872_6078599167266532062_n-650x358

miftar