Shtëpi Video Musa Xhaferi dorëhiqet pas disa ditësh!?

Musa Xhaferi dorëhiqet pas disa ditësh!?

Shperndaje në Facebook.


Zv. kryeministri Musa Xhaferi pritet që gjatë ditëve në vazhdim të dorëhiqet nga posti i zv.kryeministrit të Republikës së Maqedonisë pas skandalit të bisedës erotike në telefon me deputeten e BDI-së, Ermira Mehmeti, mëson portali Albeu nga burime brenda BDI-së.

Keto burime theksojnë se largimi i Musa Xhaferit është gati i sigurtë dhe se kjo temë tashë po flitet hapur brenda partisë.

Në fakt, ka vite që elektorati i kësaj partie por edhe figura të njohura brenda BDI-së janë të pakënaqur me Xhaferin, ndërsa duket se skandali i fundit ka mbushur kupën dhe do të jetë “vdekjeprurëse” për karrierën politike të 58-vjeçarit nga Kërçova.

Burimet e njëjta theksojnë gjithashtu se kjo edhe ka qenë tema kryesore e mbledhjes së sotme të kryesisë së BDI-së, ku nuk është marrë ndonjë vendim konkret.
a1