Shtëpi Lajme Ndërroi dy skuadra brenda një afati, Di Maio tregon tmerrin e jetës...

Ndërroi dy skuadra brenda një afati, Di Maio tregon tmerrin e jetës në Bruksel (Foto)

Shperndaje në Facebook.

FBL-BEL-ANDERLECHT-e1472062985525-780x439

Sebastien De Maio ka thënë se ka qenë i frikësuar dhe për këtë nuk ka qëndruar në Anderlecht.

Francezi 29-vjeçar ka kaluar nga Genoa te RSC Anderlecht me 6 qershor për 3.3 milionë euro.

di maio

Por ai çuditi të gjithë kur u kthyer në Serie A përsëri, por si huazim te Fiorentina me 18 gusht.

“Kam që i mërzitur, pasi jeta dhe futbollit në Belgjikë nuk janë njëjtë sikurse në Itali, ka shumë ndryshime”.

“Po ashtu kam pasur problem me familjen time.  Gruaja ime nuk ka mundur të jetojë në Bruksel, pas sulmeve terroriste që kishin ndodhur. Për këtë arsye kam vendosur të kthehen në Itali”.

“Fiorentina më kishte kërkuar në janar, kur kam qenë pjesë e Genoas, bor të dy klubet nuk e kishin gjetur marrëveshjen”, ka thënë Di Maio. /GazetaGobale/

di maio 2