Shtëpi Lajme Nesër në Kosovë, borë dhe temperatura shumë të ulëta

Nesër në Kosovë, borë dhe temperatura shumë të ulëta

Shperndaje në Facebook.

auto-2421445410866_1483649505-2287573

Nesër një përgjithësi Ballkanin duke përfshirë edhe Kosovën do ta përshkoi një valë e fortë e ftohët e shoqëruar me dëborë.

Erërat e forta do të krijojnë një shtresë në rrugët e pjesë jugore të Ballkanit, era do të arrij në shpejtësi deri në 60 kilometra në orë.

Temperatura më e ulët nesër pritet të jetë -19 gradë celsius, kurse më e lartë -8 gradë. Do të ketë edhe reshje bore.

Ndryshe, sonte e enjte Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se janë bllokuar rrugët Glloboçicë-Tetovë, e cila e lidh Kosovën me Maqedoninë dhe rruga tjetër Brezovicë-Prevallë.