Shtëpi Kuriozitete Pini çdo ditë 1 gotë ujë, uthull dhe sodë buke. Ja pse…

Pini çdo ditë 1 gotë ujë, uthull dhe sodë buke. Ja pse…

Shperndaje në Facebook.

Kombinimi i sodës së bukës dhe uthullës është i njohur për trajtimin e një sërë problemesh shëndetësore. E dinit? Edhe pse ato janë përbërës të thjeshtë dhe me çmime të arsyeshme, ky kombinim është shumë i fuqishëm për shëndetin.
Sekreti i vetëm është që uthulla duhet të jetë organike, në mënyrë që të sjellë rezultatet më të mira. E keni përdorur për të pastruar shtëpinë apo për të larë flokët, por mësojeni se kjo përzierje mund të parandalojë pothuajse të gjitha llojet e sëmundjeve. Dhe gjithashtu mund t’ju ndihmojë për të mbajtur një peshë ideale. Kjo tingëllon e mahnitshme, apo jo? Pra, ja se si funksionon:

Si ta përgatisni:
1 gotë me ujë të ngrohtë
1 lugë gjelle uthull molle (organike)
Një majë luge sodë buke
Rekomandohet të përdoret uthull molle organike me cilësi të lartë, në mënyrë që të merrni përfitime maksimale.

Si ta konsumoni atë?
Ju duhet të konsumoni 1-3 gota në ditë nga kjo pije, por sigurohuni që ta merrni me stomakun bosh, të paktën 1 orë para vaktit tuaj të ardhshëm. Nëse qëllimi juaj është një detoksikim i trupit për disa ditë, ju duhet ta pini 1 orë para secilit nga 3 vaktet e ditës.
Por, në qoftë se ju doni thjesht ta mbani trupin të pastër çdo ditë, ju mund të pini 1 gotë të paktën 1 orë para se të hani vaktin e mëngjesit./shije.al