Shtëpi Lajme Real Madrid – Barcelona, formacionet e “El Clasicos”

Real Madrid – Barcelona, formacionet e “El Clasicos”

Shperndaje në Facebook.


Real Madrid dhe Barcelona ndeshen sonte në takimin e kthimit në Santiago Bernabeu në Superkupën e Spanjës. Los Blancos kanë epërsi 3:1 nga dueli i parë por sonte luajnë pa Cristiano Ronaldon e suspenduar. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.
REAL MADRID (4-3-3): Keylor Navas; Marcelo, Sergio Ramos, Varane, Carvajal; Modric, Casemiro, Kroos; Isco, Benzema, Bale.

BARCELONA (4-3-3): Ter Stegen; A. Vidal, Piquè, Umtiti, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suarez, Paco Alcacer.