Shtëpi Video Rebelët pro-rus e torturojnë dhe e rrahin me kabllo elektrike, besohet të...

Rebelët pro-rus e torturojnë dhe e rrahin me kabllo elektrike, besohet të ketë vdekur (Video +16)

Shperndaje në Facebook.


Ky është momenti tronditës kur rebelët pro-rus në Ukrainë e kanë torturuar një të dyshuar si shpërndarës i drogës.
Militantët në qytetin e Communar, afër Donetsk, janë filmuar duke e rrahur me kamxhik njeriun i cili kishte qenë lakuriq në pjesën e epërme të trupit, ndërsa shpina e tij kishte qenë e mbuluar me gjak.

Vendasit thonë se njeriu i cili dëgjohej tek lutej për jetën e tij, nuk është parë më qysh nga publikimi i videos, dhe dyshohet të ketë vdekur.

Rrahja me kamxhik është bërë nga një militant i identifikuar si ‘Olkhon’, i cili kishte ardhur në Communar nga Novosibirsk për t’i mbështetur separatistët pro-rus në Ukrainë.

“Xhirimi i këtij filmi sapo ka filluar. Ky është dënimi i një shpërndarësi të drogës”, dëgjohet Olkhon porsa fillon video.
Videoja është publikuar online nga një komunitet zyrtar i rebelëve pro-rus, në rrjetin social rus, VKontakte.
prorus-650x358