Shtëpi Lajme Ronaldo dhuron tre milionë euro për Chapecoensen?

Ronaldo dhuron tre milionë euro për Chapecoensen?

Shperndaje në Facebook.

ronaldoo-780x439

Tashmë e gjithë bota po ndjen dhimbjen me klubin brazilian, Chapecoensen.

Edhe Ronaldo ka publikuar një mesazh mbështetje për klubin brazilian që humbi të gjithë lojtarët në këtë tragjedi të madhe.

Ai ngushëlloi familjarët e viktimave në këtë tragjedi, ashtu sikurse futbollin brazilian.
Mirëpo, spekulimet në rrjetet sociale dhe në mediat braziliane thonë se Ronaldo ka shprehur gatishmërinë që të dhurojë tri milionë euro për klubin brazilian dhe familjarët e viktimave nga kjo tragjedi, për t’u dalë në ndihmë atyre.

Ditë më parë klubet braziliane konfirmuan me një kërkesë se do të ndihmojnë klubin me lojtarë në huazim dhe kanë kërkuar që klubi të mos rrëzohet nga kategoria superiore për së paku tri sezone. /Telegrafi/