Shtëpi Lajme Saint-Etienne vendos logon e Chapecoenses në fanellat e skuadrës për ndeshjen kundër...

Saint-Etienne vendos logon e Chapecoenses në fanellat e skuadrës për ndeshjen kundër Marseilles (Foto)

Shperndaje në Facebook.

27062013155351150321-780x439

Sonte (e mërkurë)  në Lige 1 do të luajnë Saint-Etienne dhe Marseille.

Më këtë rast klubi vendas në ndër të viktimave të tragjedisë të Chapecoense ka vendosur që logon e klubit brazilian të vendos në fanellat e tyre.

Saint-Etienne është në pozitën e tetë, kurse takimi luhet në kuadër të Ligue 1.

Vlen të theksohet se nga 76 pasagjer që ishin në aeroplan, 71 prej tyre kanë vdekur. /Telegrafi/

Logon e Chapecoenses krahas asaj të Saint-Etienne .