Shtëpi Video Shembet mbikalimi, të paktën 14 të vdekur (Video)

Shembet mbikalimi, të paktën 14 të vdekur (Video)

Shperndaje në Facebook.


Një mbikalim është shembur në Kalkuta të Indisë duke lënë të vrarë të paktën 14 persona, dhe dhjetëra të tjerë të plagosur, raporton BBC, transmeton lajmi.net.
Shumë njerëz kanë ngelur të bllokuar nën betonin dhe çelikun e urën e cila u shemb në kohën kur trafiku ishte shumë i dentur.

Besohet se deri te rrënimi ka ardhur si pasojë e mungesës së inspektimeve gjatë ndërtimit, dhe përdorimit të materialit nën standardet e lejuara.
Mbikalimi me gjatësi prej 2 kilometrash, ishte në ndërtim e sipër që nga viti 2009, duke kaluar kështu disa afate të përfundimit të projektit. /lajmi.net
SAVE