Shtëpi Lajme Shokohet gazetari shqiptar: S’do ta besoni se si u bë trangulli pas...

Shokohet gazetari shqiptar: S’do ta besoni se si u bë trangulli pas dy ditësh në frigorifer

Shperndaje në Facebook.

Gazetari i kronikës, Arsen Rusta duket i shokuar teksa ka publikuar fotot e trangujve të blerë nga ai dy ditë më parë dhe që kanë qëndruar në frigorifer gjatë gjithë kohës.

Trangullit i duken qartë shenjat e trajtimit me herbicide që të rritet sa më shpejt ndërsa AKU-ja shprehet se këto ushqime janë të kontrolluara.

O trangull, po me ty cpaten? Per ata qe sigurine ushqimore thone e kemi ne rregull!!! Tumore, kancer, shifra te frikshme??

Ky e trangull i blere me 26 mars ne market ne qender tregtare, cmimi 90 ose 120 leke kg mos gaboj.

Ka qendruar 2 dit ne frigorifer dhe shiheni transformimin. Zoti marrte hak tek ju, sic po vrisni me ndergjegje Shqiptaret”, shkruan gazetari i kronikës, Arsen Rusta.